Pažintis su Vilniaus Gedimino technikos universitetu

Pažintis su Vilniaus Gedimino technikos universitetu

2019 m. sausio 25 d. Vilniaus rajono Buivydiškių pagrindinės mokyklos ir Vilniaus rajono Riešės gimnazijos pradinių klasių mokiniai lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Mažųjų čia laukė trys VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Aplinkos apsaugos ir vandens inžinerijos katedros dėstytojai, pasiruošę ne tik supažindinti su universiteto erdvėmis, bet ir papasakoti bei parodyti kai kurias veiklas.

Docentė dr. Lina Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė papasakojo lankytojams apie universitetą ir apie tai, kaip tampama ne tik studentu, bet ir profesoriumi. Kai kurie iškart susižavėjo profesoriavimo idėja! Hidraulikos laboratorijoje doc. dr. Andrius Litvinaitis universiteto svečiams pademonstravo vandens kelionę vamzdynais ir paaiškino, kodėl kinta vandens slėgis juose – matyt, nuo šiol klausimų mažiesiems mokiniams nebekils, kuomet namuose vandens srovė bus sumažėjusi… Tačiau daugiausiai mokinių dėmesio sulaukė kvapų laboratorija, kurioje doc. dr. Eglė Marčiulaitienė ne tik pasakojo apie įvairius mus supančius kvapus, jų „gaudymą“, atliekamus tyrimus, bet ir leido patiems pabūti tyrėjais ir pamėginti įvardinti uodžiamus kvapus – nuo cinamono iki vytintos žuvies.

Vis tik svarbiausioji dalis mažųjų mokslininkų laukė tikroje universiteto auditorijoje, kur iš anksto pasiruošę jie skaitė savo pranešimus vieni kitiems – nuo dinozaurų sandaros iki istorinių tyrimų. Už drąsą jaunieji pranešėjai apdovanoti universiteto atminimo dovanomis.

Įveikę net šešis universiteto aukštus, atlikę komandines informacijos paieškos užduotis, susipažinę su kvapų bei vandens tyrimais, o svarbiausia – išbandę studento poziciją – mažieji nusprendė, kad dar kol kas pasimokys mokykloje, tačiau jau netrukus vėl sugrįš į universitetą – tik šįkart jau studijuoti!


Leave a Reply